Anasayfa / DENEME / Işık İşçisi

Işık İşçisi

Kendime vermiş olduğum bir söz yığınım yok. Saçma buluyordum hedefleri,hayalleri, umut etmeyi. Aslında şu an çok iyi anladığım bir şey var. Hayalleri ve hedefleri olan insanların mutluluğu.Ben kendimden hayatı erteleme lüksüne sahip bir aptal yaratmışım bunca zaman.Küçük gördüğüm her şeyin hayatımda büyük yıkımlar yarattığının şu an farkındayım.Geçmiş ve gelecek konusunda ise hala tasalarım ve üzüntülerim yok. Bunlar da zaten şu anda oluşmuyor mu?Bugün dün olacak, yarınlarımsa geleceğime ışık. Ne yaparsan şimdi yaparsın.
Sizlerle kendi tecrübelerimden edindiklerimi paylaşmak istiyorum ve başlıyorum.Umarım sonunda hepimiz birer ışık işçisi oluruz.
Öncelikler başarısızlıklarında kimsenin yanında olmayacağını bil.Onlar sadece işlerine yarayabilecek başarıların olursa yanında olurlar. Bu yüzden kimse için hayatını erteleme.Unutma ne yaparsan şimdi yaparsın. Yarın bile çok uzak bir gelecektir. Bugünü nasıl tüketeceğin belirler yarınının mesafesini.
Harekete geçilmesini bekleyen bir hayat var ve bu sana ait. Sen o hayatı şekillendirmek yerine o oluşmamış hayatta bir çok şeyin mülkiyetinde olması için oturduğun yerden hayal kuruyorsun. Buda yetmezmiş gibi o hayata bir şekilde ulaşmış insanlara içinden düşmanlık besliyorsun.Sen harekete geçmedikçe o hayatı yaşayanlar olacak onların ortak özelliği ise sırra ulaşmış olmalarıdır. Sır ise senin içinde. Olumlu ve olumsuz tüm yargılar senin ve diğer herkesin sırrıdır. Hangisine odaklanırsan,hangisine inanırsan onu yaşarsın.
Eğer çok zengin ve başarılı bir lider gibi yaşamak istiyorsan öyle olduğuna inan ve öyleymiş gibi yaşa. Kurduğun cümle zengin başarılı bir liderim olsun,olmak istiyorum deme erteleme düşlerini bile erteleme.Olmadığını bil ama o atmosfere gir, göreceksin ki ulaşmışsın.
Kelimelerin ve cümlelerin gücüne her daim inan. Bir şeyin üstüne gittiğinde onu yok edeceğini unutma! Özgür ve özgün bırak beynini, düşüncelerle kirletme anı yaşa,anda kal her şey o zaman olacaktır.Anını geniş zamana yay, dağıt. Bunu başarabilmek dünyanın en zor işidir kaygılar yoktur burada haz ve zevk vardır,bu sarhoşluk halidir.Yaptığın her işte bu sarhoşluğu tat.
En önemlisi şu ki senin olmak istediklerini küçümseyen insanlar olacaktır,yapamazsın diyenler ,sen çıldırmışsın diyenler ama senin o kadar büyük hayallerin olsun ki bunu küçük düşünen insanlara anlatırken rahatsız ol. Dahice fikirlerin sıradan beyinlerden çıkmadığını hatırla.
Başaran insanlar arasında girdiğinde senin de benzer hikayen olacak. Ortak özellik asla pes etmemek olacak.Başardıkça başarıya bağımlı olacaksın, hep gelişeceksin. Unutma bu sonsuz bir yolculuktur. Bu yolculukta kibrin ortadan kalkacak,negatif bütün düşüncelerden uzaklaşacaksın. Bir de yalnızlaşacaksın. Çünkü bu dünyada çoğu insanın tek bir uğraşısı var;hemen hemen her konuda kutuplaşmak ve tartışmak. Seni onlardan ayıran kısır tartışmalar yerine başarıya odaklanmandır. İnsanların senin hayatına dokunmasına izin verme asla ikinci olma. Sen tüm insanlık için ışık işçisi ol. Tüm insanlığa dokunacak güzel işler peşinde koş. Seni küçük gören insanlar olacağını söylemiştim. Sana inanmayan herkes bir gün seninle nasıl tanıştığını anlatacak o günün temelini bugünden at. Harekete geç ve istediğin hayatı yaşa..

 

Sevgilerle Perihan MURAT

[Toplam:18    Ortalama:4.4/5]

Hakkında Admin

Bunlar da ilginizi çekebilir

Anne

Bu yazıyı yazmak biraz zor aslında. Bizi dokuz ay karnında taşıyan, dünyanın en büyük acısına …

Bir yorum

  1. Şervan Tekin

    Antidepresan etkisi yaratan bir yazı olmuş 😃
    Tebrikler doğrusu

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir