Anasayfa / KÖŞE GÖNDERİ / Kayahan ile Büyüyen Kızın Kayahan’a Vedası

Kayahan ile Büyüyen Kızın Kayahan’a Vedası

Dün sabah hepimiz derin ve acı bir haber alarak güne başladık. Evimizde, ofisimizde, okulumuzda ,arabamızda kısacası bulunduğumuz yerde ‘’ odalarımız ışıksız kaldı ‘’ kalmıştı.

Büyük usta Kayahan’ı kaybetmiştik.

Gün boyu onun şarkılarını dinleyip, sözlerini anımsadık. Ne zaman başlamıştık Kayahan dinlemeye, en sevdiğimiz şarkısı hangisiydi ya da bizi en çok içine çeken alıp götüren şarkısı ?

Ben de öyle yaptım dün, bütün gün boyunca şarkılarını mırıldandım içimden. Bir yandan da onunla nasıl tanıştığımı anımsadım. Yanılmıyorsam 1995 yılının bahar aylarıydı. Kaset çalarla yeni tanışan 5 yaşındaki bir kız çocuğuydum henüz. Ve en büyük hobim babamın Polonya’dan getirdiği ‘’kırmızı mikrofonumla’’ bütün gece şarkı söylemekti. (Şimdilerin kareokesi işte ).

Ve yine babamın o yıl Kayahan’ın ‘’Benim Penceremden ‘’ albümünü getirmesiyle başlamıştı benim tanışmam. Tabiki de en favori şarkım ‘Allahım Neydi Günahım’ olacaktı ve gün boyu bağırarak ‘kırmızı mikrofonumla’ onu söyleyecektim doğru tahmin ettiniz.  Şimdi kafanızda şöyle bir soru oluşabilir :

‘ Beş yaşındaki bir kız çocuğunun ne gibi bir günahı olabilirdi ki ? ‘
Haklısınız ama şarkı öylesine güzel, öylesine içten yazılmıştı ki, o kız çocuğunu bile etkilemiş olmalıydı..

Şimdilerde 24 yaşında bir genç kızım. Büyüdüm ve artık kırmızı mikrofonum yok (onunla olan fotoğrafımı da bulamadım maalesef ) ama hala aynı duygularla aynı şarkıları avazım çıktığı kadar bağırıp söyleyebilirim. Şimdi soruyorum size, söyleyin bana.. Hangimiz ayrılık acılarımızı yaşarken ‘’Gel Vefasız’’ şarkısında;

Seni aramıyor seni sormuyorsam
Bu senden vazgeçtim demek değildir

Bir daha böyle sevecek olsam
Bir kalemde silerdim seni

demedik ki? Ya da hangimiz ‘’Atın Beni Denizlere’’ şarkısında gönlümüzce eğlenip sitemlenmedik ki ? Gizlemeyin hepimiz yaptık biliyorum. Nereden mi ? Çok basit kendimden.

Biz şanslı bir nesildik, böylesine büyük bir ustayla tanışma fırsatı bulmuştuk. Onun da söylediği gibi ‘ belki de yolumuz sevgiden geçmişti ve biz buluşmuştuk ‘..

‘’Beni iyi anıyorsanız eğer boşa yaşamış sayılmam’’ demiş. Seni saygı, iyilik ve özlemle anacağız her daim. Ve ben kendi adıma söz veriyorum çocuklarım senin şarkılarını tanımadan büyümeyecek.

Şimdi taktım kulaklığımı ve açtım o şarkıyı ‘’Bir Garip Serçe‘’

Uyutmuyor mu bu yaşananlar akşam olunca 

diyerek bir kez daha anıyorum. Nur içinde uyu Büyük Usta.

Seni Unutmayacağız…

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Hakkında Admin

Bunlar da ilginizi çekebilir

Entel Ruh

Saat 06:00. Alarmla kalktı yatağından Eylül. Bir kısmını odada bırakarak, uykusuz gözlerinin morluğunu tarihi geçmiş …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir