Anasayfa / ARAŞTIRMA / Nasıl Tanıştık Pizza ile ?

Nasıl Tanıştık Pizza ile ?

Pizza hemen her kesimin sevdiği,  gidip yediği gidemediğinde ise sipariş ettiği fast food işi yemek türüdür. Peki biz nasıl tanıştık pizzayla hiç düşündünüz mü?

1989 yılında yeni bir pazar olarak görülen Türkiye de ilk pizza dükkanları açılmaya başlanmıştır. Lakin firmalar dükkanlarına bekledikleri ilgiyi görememiştir ve dükkanları kısa sürede tekrar kapatmak zorunda kalmışlardır.

 

 

 

 

Murakami-Wolf-Swenson Productions’ın ürettiği Ninja Kaplumbağalar çizgi filmini bir dönemin en çok sevilen projelerinden biridir. Ülkemize 1991 yılında yayınlanması için sunulan çizgi filmin yayın bedelinin çok düşük bir seviyede teklif edilmesi üzerine televizyonda yayınlanmaya başlamıştır. Dizide Ninja Kaplumbağaların sürekli tükettiği pizza izleyenlerin zamanla bilinç altına yerleşerek bu alanda bir algı oluşmasına neden olmuş olacak ki tekrardan pizza dükkanları hızla açılmaya başlandı. Tabi sadece dizinin pizza üzerinde pazarlaması düşünülemez. Oyuncakları, defterleri, kartpostalları gibi muazzam bir pazarlamasını da beraberinde gelir.

Pizzayı sevdiren Ninja Kaplumbağalar mı yani diye düşünebilirsiniz. Sevdiren olmasa da alt yapısını oluşturan ve bizi pizza ile tanıştıran onlardır. Bilinçaltımıza bir çizgi film ile işlenen pizza günümüz de sıkça tüketilen yiyecekler arasındadır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Hakkında Admin

Bunlar da ilginizi çekebilir

Alcatraz Adası ve Kaçılması İmkansız Alcatraz Hapishanesi

‘Toplum kurallarına uymazsan seni hapishaneye gönderirler.Hapishane kurallarına uymazsan seni Alcatraz’a gönderirler.’      Bugün Al …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir